לתיאום שיחת ייעוץ

TOTAL בדיקות קונסטרוקציה – שירותי קונסטרוקציה ובדק בית

חברת TOTAL מלווה אתכם בכל תהליכי ההנדסה הנדרשים ומכסה את כל המקצועות הנדרשים להשלמת השיפוץ / הבניה. הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר ולהתחיל את התהליך ההנדסי בצורה הנקייה והבטוחה ביותר.

תוכן עניינים

איך מבצעים בדיקות קונסטרוקציה ובדק בית?

בדיקה קונסטרוקטיבית של מבנה מתבצעת במספר דרכים – הראשונה, בחינת תוכניות הבניה המקוריות של המבנה אשר יכולות לחשוף תקלות בסיסיות בתפיסת תהליך הבניה. השנייה, באמצעות מכשירים ייעודיים יבדוק הקונסטרוקטור או המהנדס האם קיימות בעיות קורוזיה, בליטות בקירות ותזוזות במבנה. במידת הצורך ניתן לבצע בדיקות מיוחדות בתנאי מעבדה.

חברת TOTAL מתמחה בבדיקות קונסטרוקציה שמטרתן לבחון את מצבו של המבנה ורמת הבטיחות  במקרים בהם יכולים להיות כשלים הנדסיים בטרם תחילת בנייה של מבנה חדש או ישן. בעמוד זה תבינו יותר לעומק את עולם בדיקות הקונסטרוקציה, אילו בדיקות קונסטרוקטיביות קיימות ומהם התהליכים הנדרשים. ואילו שירותים קונסטרוקטיביים תוכלו למצוא אצלנו.

קונסטרוקציה לבדיקת שלד מבנה

בדיקת שלד המבנה

שלד של מבנה כולל אלמנטים קריטיים לבטיחותו העתידית לאורך זמן של המבנה: יסודות, עמודים, קורות ותומכים למיניהם. לאחר שקבלן הביצוע סיים את בניית השלד חשוב לבצע בדיקה שהוא אכן עמד בכל התקנים הדרושים ועבד בהתאם לתוכניות המהנדס / הנדסאי. בדיקת הקונסטרוקציה בשלב זה חשובה ביותר לפני שימשיך תהליך הבנייה.

בדיקות קונסטרוקציה לשלד מבנה

בדיקות קונסטרוקציה לקירות תומכים

קירות תומכים נושאים משקל רב והם אחראים ליציבותו של המבנה, לכן בדיקתם חשובה עד מאוד. קירות תומכים צריכים להיות מתוכננים בקפידה יתרה ועליהם להיות מדויקים ברמה ההנדסית, כל שינוי או תזוזה שלהם עלולים להיות דרמטיים. קירות תומכים חייבים לעבור בדיקות קונסטרוקציה מקיפות על ידי קונסטרוקטור.

קונסטרוקציה להצבת פיגומים

בדיקות להצבת פיגומים

הצבת פיגומים לכאורה אינם חלק מהמבנה אולם, הם חלק מתהליך הבנייה ויש לדעת כיצד להציבם. בדיקות קונסטרוקציה ע"י מהנדס / הנדסאי חייב לבדוק שהפיגומים הוצבו כראוי ושהם אינם מסכנים בשום צורה את העובדים שיעמדו עליהם או את האנשים שיעברו בסביבתם.

בדיקות קונסטרוקציה לליקויים במבנה

בדיקת קונסטרוקציה ליקויים במבנה ובדק בית

כשמדובר במבנה קיים החשוד בליקויים במבנה שנרכש במטרה לשפצו ולהתאימו למגורים חדשים חשוב לבצע בדיקות קונסטרוקציה במטרה לחשוף ליקויים או פוטנציאל לליקויים במבנה.

במידה ומתגלה בעיה חייב המהנדס / הנדסאי להציע פתרון הנדסי לפתרונה וקבלן ביצוע יידרש לבצע את הוראות המהנדס / הנדסאי עד לפתרון הבעיה בשטח.

בדיקות קונסטרוקציה למתקני תאורה

בדיקת קונסטרוקציה לבמות מופעים

בעבודות קונסטרוקציה לבמות מופע קיימים תקנים מאוד ברורים במדינת ישראל בכל הקשור לבמות והמשקלים אותן הן יכולות ורשאיות להחזיק. התקן הישראלי קובע למשל שכל במה צריכה לעמוד במשקל של מינימום 750 ק"ג למ"ר.

 מדובר בעומס גדול שדורש הקמה מוקפדת ומדויקת למניעת תקלות וכשלי בטיחות. חשוב לציין שהתקן אינו עושה הבדלה בין מופע של להקה או זמר לבין מופע של תקליטן, התקן שווה לכל סוגי המופעים.

קונסטרוקציה למסכי הקרנה

בדיקות קונסטרוקציה למתקני תאורה

כולנו זוכרים את הכשל הנוראי בהר הרצל לפני טקסי יום הזיכרון ויום העצמאות, כשל אשר גבה חיים. עמודי תאורה וגשרי תאורה מותקנים באמצעות פרופילים מוכנים בגדלים שונים שמתחברים האחד לשני כמו במשחק לגו ולכן, נדרשות בדיקות קונסטרוקציה למתקני תאורה הדוקות במטרה לאבחן את רמת הבטיחות שלהם, שהם מחוזקים היטב ויציבים.

מקרים נוספים בהם נדרשות בדיקות קונסטרוקציה

בדיקות קונסטרוקציה נדרשות גם במקרים של התקנת מסכי הקרנה גדולים מכיוון שהם מותקנים בגבהים ומושפעים מהרוח, במקרים של הקמת אוהלים ומבנים ארעיים שנדרשים לעמוד בלחצים שונים. יש לדעת כיצד לבצע את מתיחות הבד והחיבורים השונים ובעיקר את העיגון לאדמה.

מעורבותו של קונסטרוקטור בבדיקות הקונסטרוקציה

קונסטרוקציה לגג רעפים

גג שיוצר חלל מתחתיו ולכן יש לבדוק שהוא מבוסס היטב על קורות עץ ועמודים תומכים אנכיים. בגג כזה מוסיפים גם תקרת גבס לעתים או חיפוי עץ ויש לבדוק את סוג הרעפים, משקלם והעומס שהם יוצרים על הקורות

קונסטרוקציה לגבס

תקרת גבס על כל סוגיה, בין אם תקרת גבס לא סימטרית או הנמכת תקרת גבס מחייבת קודם כל בדיקה של פגמים שעליהם היא מחפה. זאת משום שפעמים רבות מדובר באלמנט עיצובי שמיועד לכך ולאו דווקא בגלל צורך אחר. 

יש לבדוק את היסודות ואת החיבורים של התקרה לקירות ואת המבנה שלה כדי שלא יקרוס ללא התמיכה הנכונה. כמו כן, כאשר יש הנמכת תקרת גבס היא נושאת עליה בדרך כלל מערכות שונות כמו חשמל או ציוד אחר, ויש לוודא שהיא מבוצעת כך שהיא יכולה לשאת בעומס.

חלק מהתקרות הן אקוסטיות ויש לוודא שהן נבנות על בסיס קונסטרוקציה אמינה ובנויה נכון הנדסית.

קונסטרוקציה למערכת סולארית

מערכת סולארית שמונחת במיוחד על גג מחייבת בדיקת הגג ליציבותו וליכולת שלו לשאת בעומס של מערכת הפאנלים הסולאריים, בנייה נכונה של הפאנלים וחיבור יציב לגג כדי למנוע התנתקות ונפילה. מערך האחיזה חייב להיות מחוזק בכל סוג של גג, בין אם גג בטוח שטוח או גג רעפים ומותאם למבנה שלו.

קונסטרוקציה לדק

בדיקת תשתיות שמונחות מתחת לדק, בדיקת עבודות העפר ויישור השטח לפני הנחת כל יסוד, ניקוי השטח, חפירת בורות והנחת יסודות, הנחת לוחות תשתית במרווחים נכונים, בדיקת חומרי הדק שהם מחומר איכותי מטופל נכון ללא נזקים עתידיים, הגבהה מהקרקע או הנחת יריעות אטומות וגם חיבור נכון בין כל האלמנטים של בהדק בצורה בטוחה ויציבה.

קונסטרוקציה לאמבטיה

התקנת אמבטיה מחייבת קונסטרוקציה שתומכת במשקלה ובמבנה ומהווה הבסיס והתושבת שלה. הקונסטרוקציה נבנית גם בהתחשב בצנרת שיש מתחתה ולכן חשוב מאוד לבדוק שהיא יושבת נכון ותומכת במשקל האמבטיה מבלי לקרוס ולפגוע במערכות המוטמנות ברצפה. 

יש הבדלים בין סוגי אמבטיות וחומרי המילוי סביבן, כאשר אמבטיה אקרילית נחשבת קלה יותר ויכולה לשבת בתוך קונסטרוקציה מותאמת אולם חומרי המילוי לא יכולים להיות חול או כל חומר שיגרום להתפתחות פטריות ועובש, כמו באמבטיה רגילה מקרמיקה וחרסינה, אלא מפוליאוריטן מוקצף.

קונסטרוקציה לרשת צל

התקנת רשת צל יכולה להיעשות בכמה דרכים כאשר היא מחייבת קונסטרוקציה כאשר מדובר ברשת צל הנמתחת בין עמודים על פני רחבה. הקונסטרוקציה צריכה להיות יציבה ומחוזקת מספיק, כולל יציקות וחיבורים יציבים כדי למנוע קריסה או פגיעה בגלל מזג האוויר.

קונסטרוקציה בדיקת דום

מה שמוכר גם בתור כיפה גאודזית שעיקרה בניית קונסטרוקציה בעלת מבנה כיפתי המורכבת ממוטות קטנים וישרים היוצרים יחד מבנה המורכב ממשולשים קטנים והמשמשת למגורים או לפנאי. הקונסטרוקציה חייבת להיות בנויה בצורה נכונה בכדי להחזיק את המשקל הכולל ולקיים יחס נכון וחלוקת משקל שווה בין כל חלקי המבנה.

חברת בדיקות הקונסטרוקציה שלכם - TOTAL

חברתנו דוגלת במתן שירות בו תקבלו מעטפת מלאה ומענה בכל האמור להנדסת מבנים והנושאים הקשורים, אנו מלווים את לקוחותינו מהשלב הראשון, דרך שלב קבלת ההיתרים ועד שלב הגמר."

יחד עם ניסיון ומוניטין של שנים בתחום, חברת הקונסטרוקציה 'טוטאל' הפכה להיות הבחירה הכמעט ברורה של אנשי מקצוע רבים. אנו מאמינים שעם ניסיון, איכות ויחס אישי וחם אפשר להגיע לתוצאות יפות.

שאלות ותשובות נפוצות

בדק בית הוא הליך מקיף של בדיקת בית מהאישורים וההיתרים ועד היישום והביצוע בשטח, שעושים בדרך כלל בשני מקרים: כאשר מסיימים לבנות בית או לשפץ אותו ויש לוודא שהכל תקין, נבנה כראוי וללא ליקויי בנייה שיש לתקן כמה שיותר מוקדם. או כאשר רוצים לקנות או למכור בית, או לשפץ אותו. בשלב זה זקוקים לבדק בית שבודק כל מה שנבנה וזקוק לשיפוץ או מה שיש לתקן אם זה אפשרי. כמובן שבודקים גם התאמה להיתרי הבנייה ולאישורים הרשמיים שניתנו.

ליקויי בנייה בישראל הם רבים מדי וקשה להילחם בהם ללא קונסטרוקטור, שהוא מהנדס הבנייה שבודק אותם, רצוי שזה יתחיל כבר בתכנון הבנייה ותוך כדי עבודת הבנייה והקבלנים השונים. זוהי הדרך הטובה ביותר למנוע אותם. אם אין ברירה ומגיעים בסוף הבנייה, רצוי לבדוק אותם כמה שיותר מהר ולתקן אותם לפי דו"ח הקונסטרוקטור והוראותיו.

שינויים בבית קיים כפופים להנחיות שמתירות לבנות ולשפץ ללא היתר בנייה אם הם עומדים בתנאים שלעיל, אבל בכל מקרה, רצוי מאוד לשכור קונסטרוקטור למקרים רבים שבהם לא ידעתם אפילו שצריך, כמו שבירת קירות וחלוקה מחדש של הבית, תוספת קירות גבס ותקרת גבס, בניית מחיצות, פרגולות, דקים ועוד.

כאשר מתכננים נכון את הבנייה ומחשבים את החומרים ואת עלויות הבנייה, קונסטרוקטור מחשב את כל מה שנדרש ובונה בצורה יעילה את תכנית העבודה כך שלא ייווצרו עיכובים בעבודה או בזבוז בקנייה לא מחושבת של חומרים. גם כשהוא מתקן את הליקויים היקרים מראש הוא חוסך מכם את עלויות התיקונים בעתיד.

תוספות בנייה לא יכולות להתבצע אם הן פוגעות בשלד או מפרות את האיזון ההנדסי שלפיו נבנה המבנה. כל תוספת שתגרום לליקויי בטיחות ולסכנת קריסה לא יכולה להיבנות וזהו תפקידו של הקונסטרוקטור לחשב ולתכנן את הבנייה, לפקח ולבקר את העבודה.

קונסטרוקטור הוא מהנדס בנייה המתמחה בתחום זה ונרשם בפנקס המהנדסים ומקבל רישיון מהנדס בנייה.

חוק התכנון והבנייה קובע שאסור להרוס קירות או כל אלמנט בנוי כלשהו במבנה הנדסי לאל אישור קונסטרוקטור, מחשש שזה ימוטט את הבניין עקב הפרת האיזון ההנדסי של השלד. זה כולל גם תוספת אלמנטים וזה כולל הריסת קירות בטון וקורות. קונסטרוקטור נותן אישור הנדסי לכך אחרת מדובר בעבירה על החוק.

יורם כליפה

לתיאום שיחת ייעוץ:

צרו קשר: