לתיאום שיחת ייעוץ

יועץ בטיחות לבריכה – יורם כליפה

יועץ בטיחות ואישורים לבריכה וקבלת טופס 4

TOTAL היא חברת הנדסה המספקת שירותי יועץ בטיחות לבריכה ומעניק אישורי בטיחות לבריכת שחיה פרטית / ציבורית. אם אתם גם מחפשים קונסטרוקטור לבריכה או את שירותיו של יועץ בטיחות אשר יתכנן את מערך הבטיחות שלכם בצורה האמינה והבטוחה ביותר. צרו קשר או השאירו פרטים ונחזור אליכם בשמחה עם תכנית בטיחות ופגישת ייעוץ במשרדינו.

 

תוכן עניינים

יועץ בטיחות לבריכה - למנוע את האסון הבא

שירותי אישור יועץ בטיחות לבריכה וקבלת טופס 4

מדי שנה מתרחשים מקרי טביעה רבים בבריכות בארץ, בין אם מדובר בבריכות פרטיות או בבריכות הפועלות בפיקוח של גוף ציבורי או עסקי. מקרים רבים מן הטביעות נגמרים במקרי מוות אשר היו יכולים להיראות אחרת עם ייעוץ בטיחות נכון לתפעול הבריכה.

יחד עם זאת סכנת טביעה היא לא הסכנה היחידה בבריכה וקיימות לא מעט סכנות נוספות.

מה בודק יועץ הבטיחות לבריכה?

החלקה ועומק הקרקעית

ניתן לקבל אישור בטיחות לבריכה אך ורק אם מראים שבקרקעית עד עומק של 45 ס"מ יש דרגות התנגדות גבוהה להחלקה. לשם השוואה, מעל 80 ס"מ כבר נדרשת דרגת התנגדות גבוהה יותר.

תחימת השטח

אישור בטיחות לבריכה ניתן רק אחרי שבודקים גם את הסביבה הקרובה. בשביל לקבל את האישור, יש להראות שבבריכה הותקנו אמצעים לתחימת השטח כדי למנוע כניסה לא מבוקרת של בני אדם, ילדים ופעוטות.

סימוני בטיחות

המטרה של הבדיקה ואישור התכניות היא גם לוודא שקיימים סימוני בטיחות בתוך הבריכה ובסביבתה. לא מספיק לתחום את השטח, כי צריך לסמן את קרקעית הבריכה ואת הדפנות שצמודות לה בפס רציף אדום שהרוחב שלו הוא מינימום 10 ס"מ ושהוא גם עמיד בתנאי הסביבה.

באילו תחומי בטיחות הבריכה מתמקד יועץ הבטיחות?

1. מניעת סכנת התחשמלות

יועץ בטיחות לבריכה מודע לכך שמדי שנה קורים לא מעט מקרים בהם ילדים, בני נוער ואף מבוגרים מאבדים את חייהם ברגע מהתחשמלות בבריכה כתוצאה ממערכת חשמל לא בטיחותית. לכן, כל מאמציו מתרכזים במניעת פציעות חמורות אלה ע"י תכנון יסודי של מערכות החשמל מסביב לבריכת השחייה.

יועץ בטיחות מניעת סכנת התחשמלות TOTAL

2. תכנון והוצאת היתרים על פי מבנה הבית והבריכה ועל פי תנאי השטח

יש מי שיש לו חצר גדולה ויש מי שיש לו חצר קטנה. יועץ בטיחות לוקח בחשבון את הוצאת היתרי הבנייה בהתאם לתנאי השטח קרבת הבריכה לא רק לבית ולקירות אלא גם לאלמנטים כמו בתי השכנים, מבנים ואלמנטים שונים כמו עמודי חשמל וארונות ציוד או מחסנים וכל מה שעלול לשמש סכנת בטיחות בדרך לבריכה או לידה.

תכנון והוצאת היתרים על פי מבנה הבית והבריכה ועל פי תנאי השטח

3. בחינה של שטח הבית והחצר על מנת לוודא כי בניית בריכה הנה אפשרית

יועץ בטיחות לבריכה בודק אם השטח שלכם מוכן ומתאים בכלל לבניית בריכה ללא מכשולים ומטרדים מסוכנים כלשהם שעלולים לסכן גם את מי שבונה את הבריכה וגם את מי שמשתמש בה.

בחינת שטח הקרקע על ידי יועץ בטיחות TOTAL

4. דיווח על סכנות בטיחות קודמות לתחילת הבנייה

מלבד התכניות לבנייה וההיתכנות שלהן בשטח שיש לכם בחצר והאלמנטים השונים שבנויים, יועץ הבטיחות יבקר וידווח על סכנות בטיחות בזמן הבנייה עצמה, אם יחשוב שהיא לא נעשית לפי הסטנדרט הבטיחותי והתקנות לשמירה על בטיחות בנייה ללא ליקויים, וידווח על כך כדי לתקן ולהיזהר.

דיווח ליועץ הבטיחות לבריכה עבור הסכנות ההנדסיות שקיימות

5. מניעת זליגה של חומרים מסוכנים בבריכה

בריכות רבות מפרישות ומוציאות חומרים רעילים רבים, אלו יכולים לפגוע באיכות החיים ואף לגרום למחלות עור וגוף שונות. יועץ הבטיחות לבריכה אחראי על כך שלא תהיינה זליגה של חומרים מסוכנים כמו כלור ועוד חומרים מסוכנים לאדם וכי חומרים אלה יהיו מבודדים במקום בטיחותי.

מניעת זליגה של חומרים מסוכנים בבריכה

למה שם לב יועץ הבטיחות?

כמו כן, יועץ הבטיחות ישים לב למתקנים ולאבזרים שנוספים לבריכה, במיוחד כאשר מדובר במתקנים שפועלים על חשמל, כמו מכסה גלילה, פילטר ומשאבות או הפעלת הזרמים בבריכה. אם אין לכך תקן בטיחותי, היועץ יצביע על סכנת התחשמלות ועל סכנת שאיבת ילדים קטנים לפתח לא מכוסה של משאבות ופילטרים לא בטיחותיים, כפי שכבר קרה לא פעם בתאונות טביעה.

 

בנוסף יועץ הבטיחות יזהיר מפני שימוש בחומרים מסוכנים לחיטוי וניקוי בריכוז גבוה מדי. או בגלל מתקנים נלווים שגורמים לאנשים לא להשתמש נכון בבריכה ובכך להיפצע. גם ענייני נגישות הם חשובים, כמו סולם תקני שיכול לאפשר לאנשים לצאת בצורה בטוחה ולא ליפול, להיפצע ולטבוע.

תינוק בטוח באמצעות בנית תוכנית בטיחות לבריכה

מטרת יועץ הבטיחות היא להגיע להבנה מלאה של מתקן השחייה שלכם ולבצע את התכנון ההנדסי המותאם ביותר

אנשים רבים נפצעים מדי שנה בגלל שימוש לא נכון במתקן, קפיצת ראש במקומות לא מיועדים לכך היא אחת מן הפציעות הנפוצות יותר. דרך ייעוץ בטיחות לבריכה נדע בדיוק מה הם הדברים שמותר לנו וממה כדאי להיזהר.

חובה לפרוס בפני היועץ את כל התמונה של החצר והתכניות שלכם גם אם כרגע טרם בניתם אלמנטים נוספים כמו דק או פרגולה או סככה, משום שיש לזה קשר הדוק לבטיחות בשימוש ובבנייה עצמה.

TOTAL - ייעוץ בטיחות בריכה עם סטנדרטים גבוהים

הסטנדרט של יועץ בטיחות טוב באמת הוא גבוה ומחמיר מכל סטנדרט בנייה והוצאת היתר ולכן גם אם יש לכם רישיון בנייה הוא יאיר את עיניכם לגבי סכנות מסוימות, במיוחד אם תסבירו לא כיצד אתם רוצים להשתמש בבריכה ומה להציב לידה או מעליה, כמו פרגולה.

אמצעי בטיחות לבריכה

יועץ בטיחות לבניית בריכה פרטית

זה לא סוד שהדרך הטובה ביותר להעביר את הקיץ זה בשכשוך קטן בבריכה, כתוצאה מכך עשרות משקי בית בוחרים לבנות בריכת פרטית בביתם.

על מנת לבנות בריכה ציבורית פרטית יש צורך באישור ועדת תכנון והיתרי בנייה של עירייה או מועצה מקומית, על מנת להגיש את הבקשה על המבקש לקבל אישור על ייעוץ בטיחות לבריכה.

ייעוץ בטיחות לבריכה הוא לא עוד "שלב" בדרך לאישור הבריכה, אלא חובה של ממש על מנת למנוע את האסון הבא.

יועץ בטיחות לבניית בריכה ציבורית

בניית בריכה ציבורית היא מלאכת מחשבת של ממש, לשם בניית בריכה ציבורית עליכם להשתמש בשירותיו של יועץ בטיחות לבריכה על מנת לבחון את כל היבטי הבטיחות והבנייה במקום בו אתם מבקשים לבנות את הבריכה.

יועץ בטיחות לבריכה יעזור למבקשים על דרכים לעמוד בכל התקנות כחוק, יעזור להם למצוא פתרונות יצירתיים לשימור וחיזוק בריכה קיימת ואף יטפל בכל עניין הנגישות של הבריכה.

גלגל בטיחות לבריכה

יועץ בטיחות למתקני שחייה - יורם כליפה

TOTAL – קונסטרוקציה, הנדסאי והיתרי בנייה, מר יורם כליפה מייסד חברה אשר חורטת על דגלה לספק מעטפת שלמה לכל קהל לקוחותיה. במהלך למעלה מ – 15 שנה ניהלנו וייעצנו לפרויקטים רבים במגזר הציבורי, העסקי והפרטי.

אנו לא מאמינים בחצאי עבודות, בדיוק לשם כך אנחנו מלווים את כל הלקוחות שלנו משלב התכנון והייעוץ ועד לשלב קבלת ההיתרים תוך כדי יחס אישי וליווי צמוד לאורך כל הדרך.

לקבלת ייעוץ ראשוני מקצועי ללא התחייבות אנא צרו קשר או חייגו

שאלות ותשובות נפוצות בייעוץ בטיחות לבריכה

הנקודה האידיאלית שבה יועץ בטיחות מצטרף לפרויקט בניית בריכת שחייה היא בהתחלה, כשרק חושבים על זה ומזמינים אותו לחוות דעה ולתת את הייעוץ שלו לגבי תכנון בניית הבריכה, בנייתה ובחירת הקבלנים והאנשים שיעשו את זה. זה מחייב גם התייחסות לרישיונות ולהוצאת היתרים משום שיש קשר ברור בין הוצאת היתרי בנייה ורישיון לבריכה לבין בטיחות בריכת השחייה והבנייה שלה.

בקשו מיועץ הבטיחות אליו אתם פונים את אישורי ההסכמות שלו וכל התעודות, בנוסף תוכלו למצוא את היועץ שלכם במאגר רשימת מוסמכי ייעוץ בטיחות הארצי, ובקשו ממנו דוגמאות לפרויקטים קודמים שביצע על מנת לוודא את מקצועיותו.

טופס אישור 4 הוא טופס שתפקידו לאשר את בטיחות המבנה / הבית והינו ראוי למגורים ושהות. כאשר הרשות המקומית מבצעת בדיקת נכס היא בוחנת את קיום ההתאמה בין היתר הבניה שאושר לבין התוצאות בשטח, במידה וקיימת סתירה או אי התאמה לתוצאות בשטח ע"י מהנדס או הנדסאי מורשה. תקבלו את אישור הטופס 4 אישור ביום סיום הבניה באופן רשמי.

  • בדיקה להתאמת הבניה להיתר הבניה שהוצא
  • ווידוא בדיקת התקינות של הבטון בשלד המבנה
  • בדיקה של בטיחות מערכת הגז בבית
  • בדיקה של בטיחות האש במבנה
  • ווידוא תקינות מערכות הניקוז והאינסטלציה ומנית דליפת חומרים מסוכנים
  • אישור מכון התקנים לאטימות

שירותים נוספים של חברת TOTAL

יורם כליפה

לתיאום שיחת ייעוץ:

צרו קשר: