לתיאום שיחת ייעוץ

יועץ נגישות – אישורים, תכנון ושרטוט נגישות במבנים | TOTAL

יועץ נגישות הוא מי שמורשה להעניק חוות דעת הנדסית ושרטוטים במבנים ומוסדות שבהם נדרשת גישה עבור בעלי מוגבלויות. אם אתם מחפשים ייעוץ נגישות הנדסי הגעתם אל המקום הנכון.

TOTAL היא חברת הנדסה ונותנת שירותים הנדסיים תחת קורת גג אחת.

מעבר מהיר לתוכן

אישור נגישות - מה זה אומר?

נגישות לבעלי מוגבלויות עלתה למודעות הציבור בשנים האחרונות למרות שמבנים רבים עדיין אינם מונגשים להם. הנגישות מחויבת על פי חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות משנת 1998 והוא מפרט מקרים שבהם תקנות מחייבות היעזרות ואת אישור יועצי נגישות.

שלט של נגישות לנכים עם שביל

מהי האחריות של יועץ נגישות?

אחרויותו של יועץ נגישות היא בדיקת כל האלמנטים ההנדסיים המצויים במבנים ובסביבה ואת מידת ההתאמה ההנדסית שלהם לגישה מלאה למבנים עבור אנשים עם מוגבלויות. מה שדורש לא רק את ידיעת החוק על מורכבות התקנות והחוקים שבו אלא גם הבנה ורגישות לצרכים של אנשים עם מגבלויות הזקוקים לגישה למבנים על מנת להמשיך באורך חיים נורמלי.

עירנות לפרטים הקטנים

יועץ נגישות ער לכל מה שנראה מובן מאליו לאדם ללא מוגבלות אבל יוצר פתרונות נגישות לאנשים עם מוגבלויות ומייעץ כיצד לתקן את הליקויים האלה. 

ערנות לליקויי בנייה היוצרות בעיות נגישות

הליקויים הם בעיקר מבניים וקיימים גם ברמת התשתית שלא נתנו עליה מספיק את הדעת כדי לא ליצור מכשול. כדי למנוע מצבים כאלה יועץ הנגישות מעורב בשלב התכנון והעבודה על מנת לפתור בעיות כאלה מראש ולמנוע את היווצרותן.

איש עם כיסא גלגלים עולה על רמפה

מתי יועצי נגישות ומורשי נגישות ומעורבים בעבודה?

מטבע הדברים יועצי נגישות מטפלים בליקויים במבנים ציבוריים או כאלה שבהם יש תנועה רבה של אנשים, יותר מאשר במבנים פרטיים שבהם יש חשיבה רבה ופרטנית על כך בהתאם לצורכי המשפחה.

כאשר הם מעורבים בשלבי התכנון הם יכולים להתערב כבר בשלב זה או במהלך הבנייה על מנת להסדיר ליקויים כאלה ולתקן אותם, מה שיחסוך לאחר מכן את העיכוב במסירה ואת העלויות הנדרשות לתיקון בעיות נגישות.

זה כולל מדרגות בטוחות עם מעקות או מעלונים ומעליות ועוד אלמנטים שעוזרים לבעלי מוגבלויות כמו מעקות ומאחזי יד להגברת בטיחות במבנים, לדוגמה.

תמונה של חוף ים עם שלט נגישות לנכים

היכן אפשר להיעזר ביועץ נגישות?

יועצי נגישות עוסקים בכל מה שקשור לנגישות בשטחים ציבוריים ולא רק בבנייה אלא גם בתשתיות, ולכן יכולים להתערב וייעץ גם במקומות כמו בניית תשתיות תחבורה ותנועה כמו כבישים ומדרכות, שבהן ברורה חשיבות של נגישות לבעלי מוגבלויות, ואפילו בטבע.

 אנחנו רואים הסדרת חופים ושבילים בשמורות לבעלי נגישות כתוצאה מהגברת המודעות לכך, למשל, ומעורבות של יועצי נגישות.

תמונה של נגישות לבעלי מוגבלויות

מי הם יועצי הנגישות?

יועצי נגישות הם בדרך כלל מהנדסים ואדריכלים או הנדסאים בתחומים השונים שמקבלים הכשרה של יועצי נגישות של משרד הכלכלה והם מוסמכים לכך.

האם יועץ נגישות חייב להיות מהנדס / הנדסאי?

יועצי נגישות לא חייבים להיות מהנדסים והנדסאים אבל הסמכויות שלהם והיכולת שלהם להשפיע ולשנות דברים בזמן העבודה והתכנון מוגבלת. סמכות זאת שמורה למי שמכין את תכניות הבנייה וההנדסה בפועל ולוקח לתשומת לבו את תוצאות הייעוץ לנגישות.

פנקס יועצי נגישות

יועצי נגישות מורשים רשומים בפנקס המורשים לנגישות ויועצים לא. מורשי נגישות עובדים לא פעם עם מורשי נגישות שירות משום שהתחומים משיקים ועוסקים בהתאמה של האביזרים והמתקנים ולאו דווקא של הבנייה והתשתיות, אלא במה שנמצא בסביבה.

תמונה של גישה לבעלי מוגבלויות בכיסא גלגלים

היכן עוד אפשר למצוא פעילות של יועצי נגישות?

מלבד תחבורה ותנועה ותשתיות למבנים, אפשר למצוא את המעורבות של יועצי נגישות כבר בשלבי הגשת התכניות לקבלת היתרי בנייה כדי להתאים אותן, להעיר ולדווח על ליקויי נגישות ולפקח על התיקונים שלהם בשטח.

ביקורים תקופתיים

כמו כן, בדיוק כמו ממוני בטיחות גם מורשי נגישות עורכים סקרים תקופתיים בשטח כדי למצוא ליקויים שקורים עם הזמן ולאו דווקא רק בשלבי הבנייה. לאחר ביצוע התיקונים וההנגשות הוא מוסמך לאשר אותם לפעילות לאל ליקויי נגישות לבעלי מוגבלויות.

יועץ הנגישות הקבוע שלכם - יורם כליפה

"חברתנו דוגלת במתן שירות בו תקבלו מעטפת מלאה ומענה בכל האמור להנדסת מבנים והנושאים הקשורים, אנו מלווים את לקוחותינו מהשלב הראשון, דרך שלב קבלת ההיתרים ועד שלב הגמר."

יחד עם ניסיון ומוניטין של שנים בתחום, חברת TOTAL הפכה להיות הבחירה הכמעט ברורה של אנשי מקצוע רבים. אנו מאמינים שעם ניסיון, איכות ויחס אישי וחם אפשר להגיע לתוצאות יפות.

יורם כליפה

לתיאום שיחת ייעוץ:

צרו קשר: